Jura Krakowsko- Częstochowska "063"

Wycieczka autokarowa
Data: 23.07.2017 (niedziela)

Prowadzący:

Andrzej Skibiński

Trasy:

Wycieczkę zaprojektował: Andrzej Skibiński
Wyjazd w dniu 23.07.2017 o godzinie 7:00 z pod szkoły muzycznej lub jak kto woli z pod muzeum PRL-u . Trasa przejazdu: DH Wanda, ul. Gen. Bora-Komorowskiego, ul. Lublańska, ul. Opolska, ul. H. Pachońskiego w kierunku na Wolbrom do Smolenia. Ruiny zamku w Smoleniu oddano do zwiedzania w maju 2016 roku.
https://zamki.res.pl/smolen.php
http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=260&t=14248
na szlaku znajduje się grodzisko Udórz - link wyżej.

Szlak podstawowy żółty-11,3 km 3:00 h-Smoleń do Udorza.
Szlak ten jest dobrze oznaczony przez władze gminy. Nie prowadzi jak na mapie Compass. W połowie drogi łączy się z czarnym szlakiem przy wzgórzu 404 Poprzeczki Zaskale.
W połowie drogi ognisko - śpiewanki (pod wzgórzem 404). Jeśli zapełni się autobus chętnymi na wyjazd - pieczenie kiełbasek (w koszcie wycieczki) o czym powiadomię uczestników wycieczki tuż przed wyjazdem na stronie.

Wersja druga to przejście czarnym szlakiem PTTK, źle oznakowanym (dawno nie odnawiany) ale wytrawni turyści dadzą sobie radę. Mapa tu to podstawa.

Koszt wycieczki 30 zł dla członków PTTK 35 zł dla pozostałych uczestników.
Wpłaty należy dokonywać osobiście w Hutniczo-Miejskim Oddziale PTTK
w Krakowie ul. Bulwarowej 37 w godzinach funkcjonowania Biura Oddziału lub przelewem na konto:
„PKO BP O/Kraków
16 1020 2906 0000 1302 0369 8461
Należy podać: Imię Nazwisko oraz "wycieczka Jura Krakowsko-Częstochowska 063".
Osoby opłacające wycieczkę 35 zł proszę o podanie do ubezpieczenia
pesel, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, nr telefonu kontaktowego na czas trwania wycieczki.

Zgłoszenia przyjmuję wyłącznie Andrzej Skibiński do dnia 15.07.2017
tel.: 888 974 950 lub
a.skibinski@onet.eu
O opłaceniu wycieczki proszę poinformować prowadzącego.

ZAPRASZAM
Andrzej Skibiński - organizator turystyki

O wycieczce:

Od czego zacząć!
Pogoda letnia, wszak to lato. Nie padało prawie do końca. Autokar wypełniony po brzegi. Dużo nowych, młodych twarzy. Andrzej szczegółowo omawia trasę wycieczki, rozdaje kartki z opisem trasy. Dzielimy się na grupy jak zwykle. Trasa wiedzie żółtym szlakiem .Zaczynamy od zamku w Smoleniu. Jedni zaliczają wieżę i piękne widoki, inni ruiny, ktoś szuka w skałach wapieni jurajskich amonitów- to skamieniałości przewodnie okresu jury i kredy. Jeszcze inni opędzają się od komarów.Jest fajnie...
Trasa wiedzie przez lasy i łąki, pola ze zbożami czekającymi na żniwa. Krajobrazy przepiękne jak w opisach naszych poetów, pisarzy, I ta przestrzeń....Zdajemy krótki egzamin z roślin okopowych, zbóż, chwastów polnych, ziół itp.
Nie wiem, ach nie wiem jak to się stało że,pogubiłam się na szlaku. Cały czas szłam żółtym, nie skręciłam w bok na czarny i ominęło mnie ognisko. A to wszystko przez niepozorne ruiny zamku w Udorzu. Za to w Udorzu na tyłach sklepu lub na przeciwko kościoła silna grupa nieogniskowa zrobiła też swoją małą imprezę. Zdzisiu zdobył nową specjalizację... Były wspomnienia ,ważne rozmowy.Było super fajnie. Przyszedł Andrzej z pasjonatami ogniska i pieczonych kiełbasek i koniec imprezy. Pojechaliśmy do Wolbromia do Zabagnia nad Zalew Wolbromski. Akwen ma ok. 20 ha powierzchni, jest dobrze zagospodarowany. No cóż pogoda spłatała figla i zamiast odpocząć uciekaliśmy przed deszczem.
Ps. Gdzie te darmowe kiełbaski. Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza Anię i Małgosię. Andrzejku dzięki za wycieczkę. Takie lubię- przestrzeń, piękne krajobrazy, niezby trudna trasa, bardzo miłe towarzystwo. Do zobaczenia w Górach Świętokrzyskich! Ahoj przygodo!!!
Alicja M.

Zdjęcia:

Jura Krakowsko- Częstochowska "063" 23.07.2017 18:57


Komentarze:

Gosik   (08:05 24.07.2017)
Na jaki adres można wysylac zdjęcia?
Andrzej   (13:45 25.07.2017)
a.skibinski@onet.eu
pozdrawiam
Alicja M.   (19:49 28.07.2017)
Piękne zdjęcia z wycieczki.Wycieczka nader
udana. Pozdrawiam. Alicja M.

Dodaj komentarz:

« Wróć do listy wycieczek