Radziemice - Racławice

Wycieczka środkami komunikacji zbiorowej
Data: 26.08.2017 (sobota)

Prowadzący:

Jan Nalepka

Trasy:

Sobota 26.08.2017 sobota. Przystanek MPK róg Rakowickiej i Aleksandra Lubomirskiego. Członkowie Koła ZA wsiadają do busa a kierowca pyta
"a gdzie reszta?" No cóż takie czasy mamy do narzekania nawet przez kierowców czy malkontentów.
Dojeżdżamy do Radziemic. Sklepy oblężone przez miejscowych. Idziemy dalej. Plan się zmienia, bo jest nas za dużo, cztery osoby. Janek zlokalizował stary dawny cmentarz jakiś pomnik 18.. rok. Więc ruszamy w drogę (czytaj pole).
Tu można rzeczywiście odpocząć od zgiełku miejskiego. Traktory wykonujące orkę wyglądają jak stonka na kartoflisku. Trzy osoby zbierają cebulę, jakiś hektar ziemi. Na co im tyle cebuli? Ale to nie nasza sprawa. My możemy sobie pospacerować po ścierniskach i przypominać jak to dawniej bywało.
Po drodze Janek nachodzi bażanta (oną) z małymi. Małe rozpierzchły się i możesz szukać ich w polu.
Dochodzimy do Wrocimowic. Jest kościół w stylu barokowym. Jest wzgórze Maćka który sławił się w bitwie pod Grunwaldem 1410 rok. Dalej polami , spotykamy pasącą się sarnę która nie chciała nas widzieć. Potem Europa czyli asfalt. Dochodzimy do krzyża pod którym Jan Styka robił szkice bitwy pod Racławicami. Dalej dochodzimy do mogiły poległych kosynierów. Znowu opłotkami do asfaltu i w końcu Racławice. Pomnik Bartosza Głowackiego i słynne działo. Dochodzimy do dworku-ruina, okaz lipy 300-letniej. Idziemy do cienia, słońce parzy tego roku. A tam (jest miejsce) rozpalamy ognisko i kiełbaski jak zawsze pyszne.
Busa mamy 16:03 i jazda do Krakowa do swojego miejsca na mapie świata. O tych wydarzeniach donosi Wam Andrzej Malkontent.
Pozdrawiam i niczego nie żałuję.

Proszę zaglądnąć na stronę
http://www.facebook.com/pttkza/
tam Racławice rok 2008

Zdjęcia:

Radziemice-Racławice 26.08.2017 21:13


Komentarze:

brak

Dodaj komentarz:

« Wróć do listy wycieczek