Lazurowe wybrzeże Dalmacji

Wycieczka autokarowa
Wyjazd wielodniowy: 29.08.2013 (czwartek) - 8.09.2013 (niedziela)

Prowadzący:

J. Nalepka

Trasy:

Wyprawa krajoznawcza ,,Lazurowe Wybrzeże Dalmacji", odbędzie się zgodnie z planem:
29. 08.
Wyjazd autokaru z parkingu przy d. kinie ,,Światowid, godz. 6.30
Przejazd autokaru na trasie: Kraków-Bańska Bystrzyca-Esztergom-Szekesfehervar-Balatonfenyves (nocleg w hotelu nad Balatonem)
30. 08.
Przejazd autokaru na trasie: Balatonfenyves-Balatonboglar-Fonyód-Keszthely-Heviz-Balatonfenyves (nocleg nad Balatonem)
31. 08.
Przejazd autokaru na trasie: Balatonfenyves-Karlovac-Szybenik-Żivogośce (nocleg nad Adriatykiem)
1. 09.
Przejazd autokaru na trasie: Żivogośce-Dubrownik-delta Neretwy-Żivogośce (nocleg w Żivogośce)
2. 09.
Przejazd autokaru na trasie; Żivogośce- Mostar-Miedjugorie- Żivogośce (nocleg w Żivogośce)
3. 09.
Przejazd komunikacją lokalną na trasie Żivogośce-Makarska- Żivogośce (zwiedzanie miasta lub wycieczka górska, nocleg w Żivogośce)
4. 09.
Przejazd autokaru na trasie: Żivogośce-Split-Żivogośce (nocleg w Żivogośce)
5. 09.
Propozycja rejsu wraz z obiadem i rakiją (dodatkowe koszty ok 30-35euro -decyzja Uczestników, nocleg w Żivogośce)
6. 09
Przejazd autokaru na trasie: Żivogośce-Park Narodowy Krka-Osijek-Karanac (nocleg w Slawonii przy granicy chorwacko-węgierskiej)
7. 09.
Przejazd autokaru na trasie: Karanac-Mohacz- Pecz-Budapeszt (nocleg w Budapeszcie)
8. 09
Przejazd na trasie: budapeszt-Wyszehrad- Esztergom- Bańska Szczawnica-Kraków (powrót ok. godz. 20-21)


Serdecznie pozdrawiam

Janek Nalepka
tel.600-160-289

O wycieczce:

DALMACJA 29.08-10.09.2013 r.

Jak tu skomentować 10-dniową wyprawę do słonecznej Dalmacji (przepraszam, że komentarz będzie troszkę przydługi). Większość spodziewała się (nauczona doświadczeniem z wielu wypraw), że muszą być problemy i to nie małe, a tu nic, nawet sam Jasiu był zawiedziony. A dla mnie to już tragedia, bo jak tu cos krytykować.
Jedziemy zwiedzamy nocujemy. Jedziemy zwiedzamy i tak bez końca. Jasiu nie posiada się z radości - dobrze mu tak. Wycieczkę realizujemy zgodnie z planem ( vide rozpiska), nawet znalazł się czas na pielgrzymkę do Medugorje, na wzgórze Podbrdo (miejsce objawień Matki Boskiej) - mam odpust zupełny - dla chcących trzeba było się na górkę wydrapać, już nie mówiąc o Sarajewie.
Na wyprawie było wszystko słońce, góry, woda i spotkanie z okresem rzymskim i nie tylko. No żeby nie było tak dobrze, to dopadały nas nieliczne, bo nieliczne ale jednak nieszczęścia, ale to już nie wina Kierownika wycieczki.
W Zivogośce noclegi w apartamentach - małżeńskie łóżka - niektórzy panowie to nawet byli zadowoleni z takiego układu za wyjątkiem mnie. Z Józkiem nie chciałem, bo wiekowy, Jasiu znowu za młody i tak zostałem samotny, jak samotny biały żagiel. Natomiast Marylka serwowała herbatki z wody gotowanej a ścierce, podobno wyśmienita, Józek wyspecjalizował się w zupkach na twardo (służy przepisem). Niespodziankę w Splicie zrobiła nasza miła Kasia, robiąc sobie zdjęcie z Rzymianami (którzy pilnowali bram do zamku ), w dobrej wierze ofiarowała im 10 centów, co spowodowało, że z wrażenia zamienili się w słup soli (bo nigdy takiej zawrotnej kwoty nie widzieli) i tak pewnie stoją tam do dzisiaj.
Mamy też sukcesy, wykosiliśmy Japończyków w szybkości zwiedzania (np. Sarajewo), nasz Kierownik ich podpatrzył dodał trochę swoich pomysłów i już do końca wyprawy serwował nam błyskawiczne zwiedzanie (tu ja byłem biedny - nie miał dla mnie litości).
Acha, nasz kierownik wyprawy, żeby mu nikt nie zarzucił, że nie korzystał z dobroci wód, których tam nie brakowało i na które nas namawiał zanurzył ostentacyjnie w morzu swoje stopy.
Co tu więcej pisać - WYPRAWA BOMBOWA I JUŻ ! Niech żałują ci, co mogli a nie pojechali.
Krytykus d.Tytus

PS. Mały donosik: Piotrek i Jasiu nie kupili żonom prezentów z wycieczki, tłumacząc się, że mogą się nie spodobać, a to dzwońce !

Zdjęcia:

Lazurowe wybrzeże Dalmacji 29.08.2013 22:10


Komentarze:

brak

Dodaj komentarz:

« Wróć do listy wycieczek