Dolina Chochołowska

Wycieczka autokarowa
Data: 13.04.2008 (niedziela)

Prowadzący:

Bartek Florczyk

Trasy:

Indywidualne trasy turystyczne:
Chochołów - Butorowski Wierch - Kiry
Witów szlak czarny - Magurka Witowska - Orawice - Ticha Dolina - Siwa Polana.
Siwa Polana (907 m) - Polana Huciska (982 m) - Polana Trzydniówka (1037 m) - schronisko na Polanie Chochołowskiej (1148 m) - obelisk w Dolinie Jarząbczej - Siwa Polana.
Czas 5h 20'; 400 m; 25 pkt GOT
Siwa Polana (907 m) - Polana Huciska (982 m) - Przełęcz Iwaniacka (1459 m) - schronisko Ornak (1108 m) - Kiry (927 m).
Czas 5h 25'; 560 m; 23 pkt GOT
Doliną Chochołowską do schroniska i powrót ścieżką nad reglami do Doliny Kościeliskiej.

O wycieczce:

Czerwony szlak z Chochołowa daje możliwość podziwiania prawie całych Tatr, zarówno polskich jak i słowackich, zaś Giewont ani na chwilę nie niknie z pola widzenia tych, którzy zdążają ku Gubałówce. Taką piękną panoramę oglądała nasza siedmioosobowa grupa. Zachwyt wzbudzały nie tylko pobielone góry, ale również liliowe łany wszędobylskich krokusów.

Elżbieta

Dnia 13 kwietnia dwa autokary z pełnymi zapału turystami wyruszyły z Krakowa w kierunku Siwej Polany. Celem większości z nas było poszukiwanie krokusów. Jednakże grupa tak duża obrała różne kierunki wędrówki. Część powędrowała aż na stronę słowacką Tatr by skorzystać z dobrodziejstw gorących źródeł. Inni wybrali trasę do obelisk w Dolinie Jarząbczej, część osób wybrało się Przełęczą Iwanicką do schroniska Ornak. Wszystko sprzyjało naszej wędrówce - słońce, humory i doborowe towarzystwo. Jednakże to, co ujrzeliśmy przeszło nasze wszelkie oczekiwania. Największą dolinę w polskich Tatrach ujrzeliśmy usłaną w fiolecie. Radość nasza była ogromna. Pamiątkowe zdjęcia nie oddadzą tego co mieliśmy szczęście zobaczyć, ale wrażenia i emocje temu towarzyszące pozostaną w nas na długo. Na pewno każdy z nas będzie tam chciał wrócić..

Ania Zając

Zdjęcia:

Dolina CVhochołowska 13.04.2008 00:00


Komentarze:

brak

Dodaj komentarz:

« Wróć do listy wycieczek