Dolina Naramki

Wycieczka środkami komunikacji zbiorowej
Data: 4.03.2007 (niedziela)

Prowadzący:

Jan Nalepka

Trasy:

Trasa:
Górna Wieś - Garlica Murowana (dworek - obecnie Katedra Sadownictwa i Pszczelnictwa Akademii Rolniczej) - Garliczka - Dolina Naramki - Owczary (dworek) - Brzozówka - Korzkiew (zamek) - Przybysławice.
Odjazd z Nowego Kleparza MPK 227 godzina 8:05, powrót BUSem z Przybysławic na Kleparz 14:00.

Uczestnicy:
Boczarska Dorotka,
Lech Moniczka,
Nalepka Jan,
Opalski Darek,
Szynal Robert,
Stankiewicz Ewa,
Alli Szakal.

O wycieczce:

Ewa Stankiewicz:
Pomimo deszczu a nawet śniegu wycieczka do Doliny Naramki była bardzo miła. Trochę błota na trasie nas nie zniechęciło do marszu. Wiosna oznajmiała swoje przybycie w ogródkach przydomowych. Na polach skowronek też wyśpiewywał jej przybycie, a sarny i zające pojawiały się i znikały. Próbował nasz Jasiek rozpalić ognisko, gałęzie były mokre ale udało się. Kolejną niedzielę spędziłam aktywnie, podziwiając podkrakowskie dolinki, wioseczki i dworki.


Moniczka Lech:
Wycieczka w okolice Naramy, upłynęła pod znakiem bezkrwawych łowów. W terenie widzieliśmy lecące stado dzikich kaczek, w zagajnikach przebiegały sarny, a miedze przecinały zające. W Garlicy Murowanej oglądaliśmy pozostałości budynków, wchodzących w skład dawnego dworu. Obecnie znajduje się tu stacja doświadczalna Katedry Sadownictwa i Pszczelarstwa AR. Jak na myśliwych przystało, posiłek był pod wiatą, w otoczeniu kapliczki Św. Huberta i paśnika. Po przerwie, z Garliczki ruszyliśmy w stronę Owczar. Polowanie zakończyło się w zamku w Korzkwi. Kierując się w stronę domu, dotarliśmy do Przybysławic, skąd bus zawiózł nas do Krakowa.

Zdjęcia:

Dolina Naramki 4.03.2007 00:00


Komentarze:

brak

Dodaj komentarz:

« Wróć do listy wycieczek