Płaskowyż Proszowicki

Wycieczka środkami komunikacji zbiorowej
Data: 8.03.2020 (niedziela)

Prowadzący:

Janek Nalepka

Trasy:

Tym razem zapraszam w rzadko odwiedzane przez nas tereny Płaskowyżu Proszowickiego. W pagórkowatym krajobrazie tych okolic dominują pola uprawne, pozostały jednak skrawki lasów, które ożywiają rolniczą panoramę. Na początku marca nad polami pojawiają się skowronki obwieszczając swoim śpiewem nadejście wiosny. Mam nadzieję, że usłyszymy śpiewającego zwiastuna wiosny. Oczywiście na trasie będzie szereg innych atrakcji.
Program wycieczki
Wyjazd na trasę zasadniczą w dniu 8.03. 2020r. z Dworca Czyżyny o godz. 7.25. autobusem MPK- linia
232.Autobus jedzie do Goszczy, ale My wysiadamy w miejscowości Wysiółek Luborzycki.
Trasa piesza: Wysiółek Luborzycki-Wola Luborzycka – Zielona - Biórków Mały - Biórków Wielki – Łyszkowice – Koniusza - Posądza
Razem ok.15 km
Wyjazd na trasę krótszą tego samego dnia z przystanku Uniwersytet Ekonomiczny busem AD o godz. 9.20.
Bus jedzie do Proszowic,Uczestnicy wysiadają w Biórkowie Małym (przystanek przy Remizie OSP) i dołączają do Grupy z trasy dłuższej.
Długość trasy:ok.-9 km.
Powrót z Posądzy busem do Krakowa. Miejscowość leży przy ruchliwej trasie Proszowice -Kraków, jest dość dużo busów ,również w niedzielę.
Dziękuję i zapraszam.
Janek

O wycieczce:

To był piękny Dzień Kobiet. Tak jak Janek obiecał skowronki towarzyszyły naszej małej grupce, gdy wędrowaliśmy miedzami pół Płaskowyżu Proszowickiego. Przyroda budzi się do życia, widzieliśmy sarny, zające i rośliny puszczające delikatne zielone listki. Zobaczyliśmy smutną pozostałość po pięknym dworze w Biórkowie Wielkim i również tam drewniany kościół, który zapraszał wiernych sygnaturką na niedzielną mszę. Zachwycaliśmy się pięknymi stawami rybnymi w okolicach Biórkowa, z zachowaną starą aleją grabową. Doszliśmy do Gminy Koniusza, to stamtąd wyruszył Tadeusz Kościuszko pod Racławice. Znaleźliśmy dąb Kościuszki, obejrzeliśmy z zewnątrz kościół i wyruszyliśmy do Posądzy, by stamtąd pełni wrażeń wrócić do Krakowa. Dziękujemy Janku za piękną wycieczkę !!!
Monika

Zdjęcia:

Płaskowyż Proszowicki 8.03.2020 18:19


Komentarze:

brak

Dodaj komentarz:

« Wróć do listy wycieczek