Góry Świętokrzyskie

Wycieczka autokarowa
Data: 23.10.2022 (niedziela)

Prowadzący:

Jan Nalepka

Trasy:

Zarząd Koła ZA oraz organizator Jan Nalepka zapraszają Członków Nowohuckiego Oddziału PTTK na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.
Wycieczkę przygotował i poprowadzi Jan Nalepka.
Wyjazd w dniu 23 października 2022 r. o godz. 6:30 z parkingu pod Muzeum PRL (dawne kino „Światowid”) os. Centrum E 1.
Przejazd ulicami: Andersa, Bora-Komorowskiego, Lublańską, 29 listopada w kierunku Kielc.
Przed zapisaniem się na wycieczkę należy zapoznać się z regulaminem wycieczek zamieszczonym na stronie Nowohuckiego Oddziału PTTK www.nowohucki.pl.
Zapisy przyjmuje Bogumił Borowiecki pod telefonem 792 913 983 do 17.10.2022 r. Po tym terminie będą przyjmowane zapisy w zależności od zamówionego autobusu.
Nie będą przyjmowane zapisy na podstawie sms.
Cena wyjazdu dla Członków PTTK 60,00 PLN.
a dla młodocianych członków PTTK 30,00 PLN.
Osoby, które zapiszą się na wyjazd, w terminie 3 dni od momentu zapisania się, są zobowiązane do zapłaty za wycieczkę na rachunek Nowohuckiego Oddziału PTTK w Krakowie w BNP PARIBAS:
nr 17 1600 1462 1808 4949 3000 0001
podając w tytule przelewu imię i nazwisko osoby zapisywanej oraz numer wycieczki 41.
Wpłata będzie traktowana jako potwierdzenie uczestnictwa w wycieczce.
Wycieczka przebiegać będzie głównym grzbietem Gór Świętokrzyskich, właściwie dwoma grzbietami: Krajeńskim Grzbietem i częściowo grzbietem Łysogór. Z tymi pasmami i Doliną Wilkowską związana jest postać piewcy tej ziemi - Stefana Żeromskiego. Tam w Ciekotach ten wielki pisarz spędził dzieciństwo a okoliczne grzbiety nazywał ,,Górami Domowymi”. Na szlaku spotkamy ślady pamięci po tym nie tylko wielkim literacie, również wielkim Polaku. Będzie również okazja na  podziwianie widoków jesiennych pejzaży i wędrówkę po Puszczy Jodłowej. W programie jest zdobycie Łysicy co może być okazją do zdobycia szczytu z ,,Korony Gór Polskich”.
Trasa piesza wycieczki:
Ciekoty - przełom Lubrzanki – Radostowa – Wymyślona – Krajno -Święta Katarzyna – Łysica (611 m.) - Przełęcz Kakonińska – Kakonin .
Długość trasy to ok 16 km. Czas przejścia to 4 h 30 min. Suma podejść to 600 m.
Trasa zaczyna się w Ciekotach gdzie znajduje się centrum edukacyjne ,,Szklane Domy”. Tutaj był kiedyś dworek pisarza. Będziemy wędrować szlakami Świętokrzyskiego Parku Narodowego co wiąże się z biletami wstępu.
(6 zł.- normalny, 3 zł.-ulgowy)
Trasa przejazdu autokaru to ok. 320 km.
Serdecznie zapraszam.
Jan Nalepka
Powrót do Krakowa około godzin 19:00.

Komentarze:

brak

Dodaj komentarz:

« Wróć do listy wycieczek