Biała Orawa

Wycieczka autokarowa
Data: 22.05.2011 (niedziela)

Prowadzący:

B. Florczyk

Trasy:

Trasa 1 - nieznakowana:

Lokca - Vrata(1051m) - Skalnity(939m) - Kycerka(948m) - Zraz(967m) - Breza

Trasa 2 - znakowane trasy nad Jeziorem Orawskim w rejonie Magurki Orawskiej (1107m) krótsze lub dłuższe.

Trasa 3 - Sedlo Prislop - Budin 1222 - Sedlo pod Magurką - Slanicka Osada lub Twardoszyn

Trasa 4 - Sedlo Prislop - Mincol 1395 - Prislopiec 1258 - Magurka 1128 - Hrustin

Trasa 5 - Zabava - Vasilovska Hola - Prislopec 1258 - Magurka 1128 - Hrustin

Trasa 6 - Sedlo Prislop - Mincol 1395 - Chata na kubińskiej Holi - Oravski Podzamok

O wycieczce:

Wyprawa na Białą Orawę 22.05 2011.
Jak tu ją ująć w skrócie, kiedy Bartek żebyśmy nie byli za mądrzy, wymyślił 7 tras – do wyboru do koloru. Uczestnicy rzucili się wybierać trasy jak na cukierki, które były rozdawane przez Krzysia w imieniu siostry i Ulę z Miechowa. Nie było tylko przydziałowych, ale wybaczam mu, bo nalewka śliwkowa była wyśmienita uratowała sprawę Jola ( załapałem się). Cóż tu pisać o samych trasach – tylko o jednej to znaczy mojej - najłatwiejszej, na którą poszła połowa grupy [najlepsi hi, hi]. Reszta rozbiła się na 4 podgrupki, co widzieli, co przeszli no to sami się pochwalą. Bartek załapał się z moją i na rozgrzewkę zafundował nam małą przebieżkę pod wyciągiem na Vasilovską Hole ( niech go dunder świśnie). Pełni wrażeń już na początku podeptaliśmy dalej, jeszcze chętnie na Prislopec. Acha! Zapomniałem wspomnieć, że pogoda była wyśmienita, wszyscy widzieli Tatry w śniegu, poza mną – cholera niedowidzę! W telewizji zapowiadali burze, no to zaczęły chodzić dookoła nas i tu się zaczęło. Marylka, która się ze mną wlekła na końcu dostała przyspieszenia [ bała się żeby ją nie pokropiło] i za nią cała grupa zaczęła gnać w kierunku Hrustina. wyczyn – trasę rozpisaną na 2.30 godz. zaliczyli w dwie godz. a ja biedny tylko w 2.10. Wszyscy co za dyscyplina czekali na parkingu na Tadzia, który [brak dyscypliny] podjechał na parking 30 sek. za wcześnie :) Jeszcze po drodze zabraliśmy jakąś grupkę która tam gdzieś się włóczyła. Nie było na wycieczce Megazgreda to i nic się nie działo.
PS. Kości mnie ostrzegały na trasie, ale dopiero w domu dowiedziałem się prawdy. Najkrótsza trasa miała 18, 6 km! Dunder aktualny!
Krytykus d.Tytus

Tę niedzielę przeznaczyliśmy na zwiedzenie Zamku Orawskiego. Do tej pory tylko obok niego przejeżdżaliśmy, a kilka dni temu mieliśmy możliwość podziwiać go nocą. Pięknie oświetlony, wysoko osadzony, imponujący wyniosłością, wręcz majestatyczny. Od dawna budził nie tylko nasz podziw.
Teraz obejrzeliśmy go od środka. Nie ma możliwości opisania jego uroku. To należy samemu obejrzeć. Tym, który nie byli tam jeszcze, szczerze polecamy. Bo nam na zawsze w pamięci pozostanie widok dziedzińca, krainy dachów, daszków widzianych z różnych poziomów i niezapomniane eksponaty, stylowe meble, wystawy obrazów. Zadowoleni tym, co zobaczyliśmy, zrelaksowani, przespacerowaliśmy się (biegiem) do przełęczy.
Dorota i Robert

Zdjęcia:

Biała Orawa 23.05.2011 18:12


Komentarze:

brak

Dodaj komentarz:

« Wróć do listy wycieczek